Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Договір ЦПХ, чи можна утримувати штрафи з доходу особи?

консультує Ед Рем

Договір ЦПХ, чи можна утримувати штрафи з доходу особи?

Договір ЦПХ: Припустимо, що між суб’єктом господарювання та особою укладено договір цивільно-правового характеру. Із виконавчої служби прийшла постанова про утримання штрафу на відповідну особу.

Згідно зі ст.69Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі – ЗУ №1404-VIII) підприємства здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, – до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

Відповідно до п.3 ст.26 ЗУ №1404-VIIIу заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (в т.ч. місцеотримання ним інших доходів).

Суб’єкт господарювання, з яким боржник уклав договір ЦПХ, є місцем отримання інших доходів такого боржника. Тому суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснити відрахування із винагороди за договором ЦПХ, яку отримує боржник, відповідно до постанови виконавчої служби.

Увага! Відповідно до ст.70 ЗУ №1404-VIII розмір відрахувань із інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів.

ще статті….

Замовити аудит підприємства

ПОДЗВОНИТИ НАМ