Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Довідка про резидентство

  Довідка про резидентство

  Питання підтвердження статусу нерезидента при виплаті йому доходів, які підлягають оподаткуванню податком на репатріацію завжди актуальне. Адже для того, щоб правильно прочитати положення Податкового кодексу України іноді, крім економічної освіти, доцільно мати ще одну освіту: філологічну. Спробуємо прочитати разом п.203.8 ст. 103 ПКУ.

  Відповідно до п.103.8 ст.103 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) особа, яка виплачує доходи нерезидентові у звітному (податковому) році, у разі подання нерезидентом довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік) може застосувати правила міжнародного договору України, зокрема щодо звільнення (зменшення) від оподаткування, у звітному (податковому) році з отриманням довідки після закінчення звітного (податкового) року.

  Тобто, дослівно прочитавши даний пункт приходимо до наступних висновків: при наявності довідки за 2017 рік, у 2018 році доходи виплачуються нерезиденту з урахуванням правил міжнародного договору з отриманням довідки у 2019 році.

  Маємо практику, коли при податковій перевірці саме так було прочитано вказаний підпункт ПКУ.

  Однак, офіційно (в інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» станом на 04.08.2017р.) податківці в своїх поясненнях приходять до дещо інших висновків:

  «У разі наявності у платника податку довідки з інформацією за попередній звітний податковий період (рік), платник податку може скористатися умовами міжнародного договору при виплаті доходу нерезиденту у звітному (податковому) періоді на підставі такої довідки, з подальшим отриманням від такого нерезидента довідки за відповідний звітний період після закінчення звітного (податкового) року

  Тобто, працівники податкової служби прочитали пп.103.8 ст.103 ПКУ наступним чином: при наявності довідки за 2017 рік, у 2018 році доходи виплачуються нерезиденту з урахуванням правил міжнародного договору з отриманням довідки за 2018 рік у 2019 році.

  Читайте цю статтю в журналі Ліга.

  journal

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ