Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  ЄБРР як «пов’язана особа»

  ЄБРР як «пов’язана особа»

  Під час складання декларації з податку на прибуток підприємств особливої уваги заслуговує поняття «пов’язані особи», адже цілий перелік податкових різниць має посилання на дане поняття. В даній консультації ми розглянемо лише один аспект даного поняття, на який Ви у валі поточних справ, можливо, не звертали досі уваги.

  З 01.01.2015р. до абз.а) пп.14.1.159 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) були внесені зміни, відповідно до яких пов’язані особи – юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, з урахуванням таких критеріїв для юридичних осіб:

  сума всіх кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від однієї юридичної особи та/або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від інших юридичних осіб, гарантованих однією юридичною особою, стосовно іншої юридичної особи перевищує суму власного капіталу більше ніж у 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність, – більше ніж у 10 разів).

  Проте, порядок розрахунку для реалізації даного положенні ПКУ з’явився в ПКУ тільки з 13.08.2015р.: «При цьому сума таких кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги та власного капіталу визначається як середнє арифметичне значення (на початок та кінець звітного періоду)».

  Фінансовий кредит – кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент (пп. 14.1.258 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

  Європейський банк реконструкції та розвитку (Євробанк, ЄБРР) – міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв’язки.

  У Листі ДФСУ «Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму кредиту, отриманого від пов’язаної особи – нерезидента» від 28.03.2017р. № 6317/6/99-99-15-02-02-15 розглядає саме надання кредиту резиденту саме ЄБРР і приходить на підставі вищенаведених пунктів, що ЄБРР є пов’язаною особою з резидентом і відповідно відсотки за отриманим кредитом повинні включатись до складу податкових витрат з урахуванням обмежень, передбачених п.140.2 ст. 140 ПКУ.

   

  Читайте цю статтю в журналі Ліга.

   

  journal

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ