Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Єдиний рахунок: особливості сплати податків

  Єдиний рахунок: особливості сплати податків

  Єдиний рахунок: у ДПС повідомили. З 1 січня 2021 року в Україні запроваджено єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Так, з цієї дати набрала чинності стаття 351 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 321, якою затверджено Порядок функціонування єдиного рахунку (далі – Порядок).

  Єдиний рахунок для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, ЄСВ та інших платежів. Контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів може використовуватися платником податків за його бажанням.

  Використання єдиного рахунку

  Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку. У разі, якщо платник – юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом.

  Здійснити сплату через єдиний рахунок можна всіх поточних платежів, податкового боргу за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

  Однак, звертаємо увагу, єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

  У разі використання єдиного рахунку платник зобов’язаний здійснювати сплату платежів тільки через єдиний рахунок, крім випадків зазначених вище. У випадку коли кошти сплачені платником на інші рахунки, відкриті на ім’я Казначейства для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Вважаються помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню у порядку, визначеному статтею 43 Кодексу.

  Для зарахування коштів на єдиний рахунок. Платник повинен заповнити розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення):

  • податків
  • зборів
  • митних платежів
  • єдиного внеску
  • здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість,
  • повернення помилково або надміру зарахованих коштів,

  Який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666.

  Формування реєстру платежів

  Формування реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника ДПС України. Відбувається на підставі норм пунктів 351.5, 351.7 Кодексу з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 Кодексу.

  Реєстр платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка є підставою для перерахування Казначейством платежів зазначеним у ньому отримувачам.

  Слід зауважити, у разі відмови платника від використання єдиного рахунку. Таке використання припиняється, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

  Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через Електронний кабінет за формою J/F 1307001. Платник податків має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ