Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Чи треба платити ЄСВ ФОПам в умовах карантину?

  Чи треба платити ЄСВ ФОПам в умовах карантину?

  17 березня 2020 року було прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №533-IX (далі – Закон).

  Цим Законом встановлено, що тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ всі ФОПи за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

  Також в Законі зазначено, що такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період.

  Законом визначено, що штрафні санкції не застосовуютьсяза наступні порушення, вчинені у період з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

  Протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

  Таким чином, несплата ЄСВ ФОПами за березень та квітень 2020 року не буде порушенням і, відповідно, ніяких штрафів нараховуватись не буде.

  Також у разі несплати ЄСВ за зазначені періоди, ці періоди будуть включені до страхового стажу та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ