Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Коносамент в електронному вигляді, так чи ні?

  консультує Ед Рем

  Коносамент в електронному вигляді, так чи ні?

  коносамент

  Коносамент — документ, що регулює правовідносини між перевізником та одержувачем вантажу. Свідчить про прийняття перевізником вантажу, відомості про який наведено в коносаменті. Та є одним з документів, що підтверджують наявність і зміст договору морського перевезення.

  Припустимо, що при імпорті товару морським транспортом бухгалтерія отримує електронний коносамент.

  Чи можна його так оформити, які ризики існуватимуть у підприємства?

  Відповідно до пп. 5 п. 2 розд.ІІ Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на морському та річковому транспорті»від 10.03.2015 р. № 308 посадова особа митниці виконує наступні дії:

  коносамент (річкову накладну), декларацію про вантаж, зобов’язання капітана судна (яхти) про те, що закуплені за кордоном суднові припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесені із судна (яхти), завіряє відбитком штампа «Під митним контролем»;

  інші документи завіряє відбитком особистої номерної печатки.

  Згідно з п. 3.3 Наказу Міністерства транспорту та зв’язку України «Про затвердження Правил оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом» від 13.12.2004 р. № 1098 допускається оформлення вантажних перевізних документівіз використанням електронних інформаційних систем та дотриманням вимог законодавства  про електронний документообіг. У такому разі паперовий документообіг не здійснюється. Формат електронних перевізних документів, а також порядок їх обігу на території морського порту визначаються спільно адміністрацією морського порту та заінтересованими органами виконавчої влади і суб’єктами господарювання. Які провадять свою діяльність на території морського порту (за їх згодою).

  Отже, при імпорті товарів на коносаменті проставляється лише відбиток штампа «Під митним контролем», без завірення відбитком особистої номерної печатки.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ