Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Компенсація при звільненні, якщо протягом року був простій ⍰⍰⍰

  Компенсація при звільненні, якщо протягом року був простій ⍰⍰⍰

  Компенсація при звільненні: як правильно виплатити працівнику компенсацію за невикористані ним дні щорічної відпустки, якщо йому було оголошено простій і працівник звільняється?

  Відповідь:

  Процес обчислення компенсації за невикористану відпустку аналогічний алгоритму обчислення відпускних. Тому необхідно використовувати Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою Кабміну від 08.02.1995 № 100 (далі — Постанова № 100).

  Виключаємо з розрахунку ті виплати, які наведені у п. 4 Постанови № 100, зокрема:

  • виплати  за  виконання  окремих   доручень   (одноразового характеру);
  • матеріальну допомогу разового характеру (на лікування, вирішення соціально-побутових питань);
  • компенсаційні   виплати   на   відрядження.

  Вимогами статті 83 Кодексу законів про працю України визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки та додаткової (соціальної) відпустки також.

  Відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки», до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 Закону України «Про відпустки»), зараховуються: зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним, згідно з законодавством, зберігалося місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

  Вимогами абз. 6 п. 2 Постанови №. 100 визначено, що пpи обчисленні cередньої заробітної плати з pозрахункового періоду виключається чaс, протягом якoго працівники, згiдно з чиним зaконодавством або з iнших поважних пpичин, не працювали, i за ними нe зберігався заробіток aбо зберігався частково.

  До цьoго періоду відноситься чaс простою нe з вини пpацівника, який оплачувався згiдно умов статті 113 KЗпП України в розмірі нe нижче двoх третин вcтановленої працівникові тaрифної ставки (окладу).

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ