Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Об’єкти нерухомості, чи є об’єктом оподаткування площа приміщень?

  консультує Ед Рем

  Об’єкти нерухомості, чи є об’єктом оподаткування площа приміщень?

  Об’єкти нерухомості: відповідно до пп. 266.2.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI(далі – ПКУ), об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в т. ч. його частка.

  У пп. 266.2.2 ПКУ визначено перелік нерухомого майна, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До цього переліку, зокрема, входять будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – ДКБС), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

  Відповідно, до коду 125 ДКБС, серед інших, входять:

  • Будівлі підприємств машинобудуваннята металообробної промисловості;
  • Будівлі підприємств чорної металургії;
  • Склади спеціальні товарні;
  • Складські майданчики;
  • Склади універсальні;
  • Склади та сховища інші.

  Водночас ДПСУ вважає, що будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в т. ч. для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухомість з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому, у таких податкових консультаціях мова йде про використання виробничої будівлі повністю як офісне приміщення.

  З аналізу судових рішень, стає зрозуміло.

  Суд трактує будівлю, як одне ціле, не розподіляючи, приміщення всередині на виробничі та невиробничі приміщення.

  Загалом, у судових рішеннях, головною умовою для ненарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є дотримання вимог, встановлених ПКУ:

  “щоб будівлі промисловості були віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» та щоб вони використовувались за призначенням у господарській діяльності суб’єктівгосподарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.”

  Об’єкти нерухомості: отже, оскільки будівлі підпадають під перелік нерухомого майна, що не є об’єктом оподаткування, визначених ПКУ. То оподатковувати окремі їх частини не потрібно.

  ще статті…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ