Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Декретна відпустка: виправляємо допущені помилки у Формі № Д4

  консультує Ед Рем

  Декретна відпустка: виправляємо допущені помилки у Формі № Д4

  Декретна відпустка: припустимо, що у лютому 2021 року суб’єктом господарювання було виявлено помилку щодо заповнення Форми №Д4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» (далі – Звіт), а саме: у Таблиці 5 Додатку Д4 зазначено факт перебування у декретній відпустці, але у Таблиці 6 відсутній поділ по місяцях та по сумах. Як виправити неточність?

  Якщо помилку виявлено після закінчення граничного строку подання Звіту. То помилка в сумових показниках виправляється в поточній звітності у тому періоді, у якому вона була виявлена, із використанням кодів типів нарахувань, передбачених п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.04.2015р. №435 (далі – Порядок №435):

  • Код 2 – сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку (який) страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску;
  • Код 3 – сума заробітної плати (доходу). Нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів. Відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу). На яку (який) страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму єдиного внеску.
  Оскільки

  Такі помилки виправляються у Звіті за той звітний період, у якому вони були виявлені (за наведеним вище прикладом – у Звіті за 1 квартал 2021 року). Для цього в таблиці 6 потрібно сформувати дані про працівника, указавши:

  1. рядок із сумою заробітної плати за І квартал 2021 року;
  2. рядок за листопад 2020 року із сумою допомоги по вагітності та пологах за періоди, помилково відображені разом із сумою допомоги одним рядком у листопаді 2020 року, зі знаком «мінус»;
  3. рядки із відпускними за кожен наступний місяць декретної відпустки.
  При цьому:
  • у рядках з виправленнями необхідно у графі 10 вказати відповідні коди типу нарахувань;
  • у графі 11 місяць і рік відповідних коригувань;
  • у графі 17 суми доходів, які помилково не відобразили (відобразили) у цій графі;
  • у графі 18 – суму доходу, на яку самостійно донараховано (зменшено зайво нараховану) суму ЄСВ;
  • у графі 21 — суму донарахованого ЄСВ.

  Декретна відпустка: такі коригування не вплинуть на загальну суму, відображену у Таблиці 1.

   

  ще статті….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ