Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Реєструємось платниками ПДВ: податківці про те, коли це обов’язково потрібно

  дфс

  Реєструємось платниками ПДВ: податківці про те, коли це обов’язково потрібно

  Обов’язкова реєстрація платником ПДВ

  Обов’язкова реєстрація платником ПДВ: податківці розповідають, що  обов’язок зареєструватися платником ПДВ виникає у особи  у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд.V ПКУ, у т.ч. з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1,0 млн. гривень (без урахування податку на додану вартість). Реєстрація відбувається  у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання – п. 181.1 ст. 181 ПКУ). Обов’язок зареєструватися платником ПДВ  не стосується осіб, які є платниками єдиного податку 1-ї  –  3-ї груп.

  У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ  – 1,0 млн.грн.

  Обов’язкова реєстрація платником ПДВ: особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, але не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування – п. 183.10 ст. 183 ПКУ.

  До того ж,  платником ПДВ є особа, яка здійснює операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної п. 181.1 ст. 181 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ