Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Не оподатковуємо операції із реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб

  дфс

  Не оподатковуємо операції із реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб

  операції з реорганізаціїОперації з реорганізації платника ПДВ: ДФС розповідає, що відповідно до норм, визначених п.п.«б» п.184.1 ст.184 ПКУ, реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання його реєстрації. Яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників ПДВ. Відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник ПДВ, прийняла рішення про припинення. Затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов’язань із ПДВ у випадках, визначених ПКУ.

  Якщо ж товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту. Не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ. Зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів. Крім випадків анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації платника ПДВ шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону (п. 184.7 ст. 184 ПКУ).

  До того ж, згідно з п.п.«а» п.198.5 ст.198 ПКУ платник ПДВ зобов’язаний, зокрема, нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування (крім випадків проведення операцій, передбачених п.п.196.1.7 п.196.1 ст.196 ПКУ).

  Операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об’єктом оподаткування ПДВ (п.196.1.7 ст.196 ПКУ).

  Отож, платник ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону. Не здійснює ні нарахування податкових зобов’язань на товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту. Які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Такого платника ПДВ, ні зменшення податкового кредиту по операціях з їх придбання.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ