Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  У вас від’ємне значення з податку на прибуток? Розбираємось коли слід подавати звіт про пільги

  ДФС повідомляє
  У зв’язку з отриманням податкових пільг

  У зв’язку з отриманням податкових пільг, ДФС нагадує, що податкова пільга – це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування і сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п.30.2 ст.30 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п.30.1 ст.30 ПКУ).

  Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі – Порядок №1233).

  Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт) за формою згідно з додатком (п.2 Порядку №1233).

  Отже, у Звіті відображається сума податку на прибуток, яка не сплачена до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

  Згідно з п.140.4 ст.140 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

  Положення п.140.4 ст.140 ПКУ застосовуються з урахуванням п.3   підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ (п.п.140.4.2 п.140.4 ст.140 ПКУ).

  У випадку, якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток має позитивне значення, сума пільги, передбаченої п.п.140.4.2 п.140.4 ст.140 ПКУ, розраховується таким чином:

  «Σ від’ємного значення попереднього звітного року в межах суми прибутку звітного періоду» Х «розмір базової ставки податку» /100.

  У випадку, якщо об’єкт оподаткування з податку на прибуток у звітному періоді має від’ємне значення або дорівнює нулю, без врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного року, то втрати до бюджету не виникають та сума пільги не визначається.

  Посилання

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ