Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Перевезенням товару транспортом покупця: чи потрібна товаро-транспортна накладна?

    Перевезенням товару транспортом покупця: чи потрібна товаро-транспортна накладна?

    Оформлення товарно-транспортної накладної – важлива складова документообігу як компаній замовника, так і виконавця. Така накладна виписується вантажовідправником на кожну поїздку автомобіля і для кожного вантажоодержувача окремо. Але чи потрібно заповнювати ТТН в разі перевезення  товару транспортом покупця, розглянемо далі.

    Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997р. № 363, затверджено Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (далі – Наказ №363), у додатку 7 яких визначено форму товарно-транспортної накладної (форма N 1-ТН) (далі – ТТН).

    Згідно з розд.1 Наказу №363 ТТН – єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

    На підставі п.11.4 Наказу №363 ТТН на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів; вантажовідправник всі екземпляри засвідчує підписом і за необхідності – печаткою (штампом). За визначенням, наведеним в Наказі №363, Замовник – вантажовідправник або вантажоодержувач, який уклав з перевізником договір про перевезення вантажів.

    Відповідно до п.11.3 Наказу №363 оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

    Іншими словами, незалежно від того, хто із сторін (покупець чи продавець) оплачує вартість перевезення, ТТН повинна складатись у відповідності до Наказу №363, а отже один із чотирьох екземплярів повинен бути у продавця.

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ