Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Перед декретною відпусткою відпрацьовано менше місяця: особливості розрахунку допомоги по вагітності і пологам?

Перед декретною відпусткою відпрацьовано менше місяця: особливості розрахунку допомоги по вагітності і пологам?

Оскільки народження дитини не тільки відповідальна подія, а й досить витратна, законодавством передбачена допомога по вагітності та пологах, яка надається у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розглянемо порядок нарахування такої допомоги в випадку коли перед декретною відпусткою  відпрацювала менше одного місяця.

Вимогами ст. 26 ЗУ №№1105-XIV передбачано, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) працівника.  

Також п.27 Постанови «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001р. №1266 (далі – Постанова №1266) передбачає: якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше календарного місяця, то розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні)

Абзацом 3 п.2. Порядку№1266 встановлені деякі обмеження щодо розміру допомоги, сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на час настання страхового випадку.

Отже для розрахунку допомоги по вагітності і пологам слід провести наступні розрахунки передбачені п.20 Постанови №1266,урахувавши вище зазначені особливості:

  1. Попередньо визначимо середньоденну заробітну плату.за фактично відпрацьований час, яка розраховується за формулою:

Зпср = Д \ Ккд(рп),де Д – дохід, що припадає на розрахунковий період;

Ккд(рп) – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

  1. Перевіряємо виконання умов п.2 Порядку №1266:

Далі порахуємо розмір виплат безпосередньо:

Двп = Зпср * Ккд, де Двп – сума допомоги по вагітності та пологам;

Зпср – середньоденна заробітна плата за 6 або менше відпрацьованих повних місяців, або за фактично відпрацьований час.

Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (126 або 140 днів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ