Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Працівник підвищує свою кваліфікацію: роз’яснення від податківців про те, як оподаткувати ПДФО

  дфс

  Працівник підвищує свою кваліфікацію: роз’яснення від податківців про те, як оподаткувати ПДФО

  підвищення кваліфікації працівника

  Підвищення кваліфікації працівника: відповідно до п.п. 165.1.21 ст.165 ПКУз метою оподаткування ПДФО не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

  До того ж, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом (п.п. 165.1.37 ст. 165 ПКУ).

  Згідно зі ст. 6 Закону України від 12.01.2012р. №4312-VI «Про професійний розвиток працівників», професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо у роботодавця, на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях.

  Тому, витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включаються до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника).

  Підвищення кваліфікації працівника: при отриманні інформаційно-консультаційних послуг (семінари, конференції) необхідно враховувати умови договору.

  Так, якщо працівник приймає участь у семінарах та конференціях. То у разі якщо запрошеною стороною такого заходу та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник. То сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

  Якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник. То сума, сплачена роботодавцем за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, визначається як додаткове благо. І як наслідок, включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Та оподатковується за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ