Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Як відобразити у звітності помилково складену ПН?

    дфс

    Як відобразити у звітності помилково складену ПН?

    помилково складена ПН

    Помилково складена ПН: офіс ВПП повідомляє, що відповідно до п.198.1 ст.198 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями

    до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

    а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

    б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

    в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України. Та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

    г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

    ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

    До того ж, відповідно до п.201.10 ст.201 ПКУ

    для покупця товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання таких товарів/послуг.

    Згідно з п.44.1 ст.44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань. На підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів. Пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п.44.1 ст.44 ПКУ.

    Відповідно до п.6 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

    Отже, якщо платником податку помилково складена ПН, то така податкова накладна не підлягає відображенню у податковій звітності з ПДВ. Розрахунок коригування, який може бути виписаний до такої податкової накладної. Підлягає реєстрації в ЄРПН, але до податкової звітності також не включається.

     

    Посилання

    ще новини…..

    Замовити аудит підприємства

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ