Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Чи може підприємство утримати суму штрафу із доходів особи, що співпрацює з ним по договору ЦПХ?

консультує Ед Рем

Чи може підприємство утримати суму штрафу із доходів особи, що співпрацює з ним по договору ЦПХ?

Договор ЦПХ: Часто підприємцю потрібен фахівець на три-чотири місяці для виконання певних робіт. Укладати трудовий договір на короткий строк нема сенсу, а працювати без оформлення документів — ризиковано. У такому разі краще укласти цивільно-правовий договір. Але іноді і ЦПХ-договір може привести до певних труднощів.

Припустимо, що підприємство працює із особою по договору ЦПХ. На відповідну особу постановою  Виконавчої служби було накладено штраф, який перейшов на підприємство.

Чи можна утримати з доходу особи суму цього штрафу?

Згідно зі ст.69 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі – ЗУ №1404-VIII) підприємства здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, – до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

Відповідно до п.3 ст.26 ЗУ №1404-VIII у заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо).

Отже, підприємство, та укладений договор ЦПХ з боржникком є місцем отримання інших доходів такого боржника. Тому підприємство зобов’язане здійснити відрахування із винагороди за договором ЦПХ, яку отримує боржник, відповідно до постанови виконавчої служби.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст.70 ЗУ №1404-VIII розмір відрахувань із інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

You must be logged in to post a comment.

ПОДЗВОНИТИ НАМ