Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Помилково або надмірно сплатили ПДВ при анулюванні реєстрації платника ПДВ, як повернути?

  дфс

  Помилково або надмірно сплатили ПДВ при анулюванні реєстрації платника ПДВ, як повернути?

  анулювання реєстрації

  Анулювання реєстрації: ДФС розповідає, що нормами п.184.1 ст.184 ПКУ реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.

  Якщо ж анулювання реєстрації особи як платника ПДВ. Податкові зобов’язання визначаються на підставі податкової декларації з ПДВ за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, визначеного п.184.6 ст.184 ПКУ.

  До того ж, після анулювання реєстрації платника ПДВ залишок коштів на його рахунку у СЕА ПДВ перераховується до бюджету. А рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру. Який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. В якому відкриті рахунки платників у СЕА ПДВ, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету (п.200¹.8 ст. 200¹ ПКУ).

  Також відповідно до ст43 ПКУ, помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання можуть бути повернуті платнику ПДВ.

  Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення відповідно до п.43.3 ст.43 ПКУ.

  Отож, згідно з п.43.4¹ ст.43 ПКУ у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника ПДВ в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п.200¹.5 ст.200¹ ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ