Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Працівник виїхав закордон в період ВС, які дії роботодавця ⍰⍰⍰

  консультує Ед Рем

  Працівник виїхав закордон в період ВС, які дії роботодавця ⍰⍰⍰

  Працівник виїхав закордон: в умовах воєнного стану в Україні велика кількість працівників була вимушена покинути свої робочі місця та виїхати за кордон. Чи має право роботодавець звільнити працівника, який перебуває за межами території України під час війни та чи повинен бути збережений за таким працівником середній заробіток?

  Фахівці Держпраці зазначають, що у випадку, коли працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання у зв’язку із бойовими діями

  відсутні підстави для звільнення працівника з роботи за прогул, але і зберігати за таким працівником середній заробіток немає підстав.

  Такий переїзд фахівці Держпраці вважають поважною причиною для відсутності на роботі. І стверджують, що звільняти такого працівника за прогул немає підстав. Роботодавець має право зафіксувати неявку на роботу (в табелі обліку робочого часу, актом). Та вимагати від працівника пояснень відсутності на робочому місці.

  Тобто можемо зробити декілька висновків:

  1. Особи, які наразі перебувають за кордоном (неважливо влаштовані вони чи ні) у табелях обліку робочого часу за своїм основним місцем роботи табелюються як такі, що відсутні на роботі.
  2. За ними не зберігається середній заробіток в Україні, а отже податки та збори не відраховуються, та ЄСВ не нараховується.
  3. Такого працівника не можна звільнити до моменту отримання його пояснень з приводу його відсутності та прийняття рішення щодо поважності причини такої відсутності.

   

  ще консультації….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ