Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Знищенно товари під час дії воєнного, надзвичайного стану: що з ПДВ?

  Знищенно товари під час дії воєнного, надзвичайного стану: що з ПДВ?

  Знищенно товар: ДПС нагадує, що починаючи з 24 лютого 2022 року та протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважаються використаними платником податку в неоподаткованих ПДВ операціях, або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, та норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються у випадку, якщо товари, придбані з ПДВ (як до запровадження правового режиму воєнного, надзвичайного стану, так і в період його дії):

  • – знищені (втрачені) під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану;
  • – передані в державну чи комунальну власність. У тому числі на користь добровольчих формувань територіальних громад. Також надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану*.

  Отже, при знищенні (втраті) під час дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану товарів, придбаних з ПДВ, як до запровадження дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, так і в період його дії, а також при передачі в державну чи комунальну власність, у т. ч. на користь добровольчих формувань територіальних громад,та надані на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються та податковий кредит, сформований при їх придбанні, не коригується.

  • * Перший – третій та п’ятий абзаци пункту 321 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ.

  Посилання

  ще новини…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ