Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Реєстрація пенсіонера фізичною особою підприємцем: нюанси сплати ЄСВ та перерахунку пенсій?

  Реєстрація пенсіонера фізичною особою підприємцем: нюанси сплати ЄСВ та перерахунку пенсій?

  На сьогодні все частіше пенсіонери для продовження трудової діяльності, реєструють  ФОП. З’ясуємо, чи потрібно такій фізичній особі — пенсіонеру сплачувати ЄСВ, та чи вплине це на перерахунок пенсій.

  Відповідно до ч.4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV (далі – Закон №1058-IV) передбачено, якщо особа після виходу на пенсію набула 24 міс. страхового стажу, вона має можливість подати заяву про перерахунок пенсійних виплат.

  Слід звернути увагу, що п.4 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464-VI (далі – ЗУ №2464-VI) передбачено, що фізичні особи підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком. Оскільки, страховим стажем визнається лише період за який сплачувались страхові внески п 4. ст.4 ЗУ №2464-VI передбачено, що звільнені від сплати ЄСВ особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  Таким чином, можна зробити висновок, якщо пенсіонер після призначення пенсії здійснювали підприємницьку діяльність та сплачував єдиний соціальний внесок,(тобто взяв добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування) час зайняття підприємницькою діяльністю зарахується до страхового стажу, а отже після закінчення 24 місячного терміну пенсіонер матиме право на перерахунок пенсії.

  При цьому слід вказати, якщо особа за час зайняття підприємницькою діяльністю не здійснювала сплату ЄСВ, вказаний період не включається до стажу, відповідно, і немає підстави для перерахунку сум пенсійних виплат.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ