Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Ризикові платники, як податкова служба здійснює відбір

  Ризикові платники, як податкова служба здійснює відбір

  Ризикові платники

  Ризикові платники: у податковій службі зазначили, що основними завданнями підрозділів податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС на сьогоднішній день є подолання ризиків у системі аудиту. Виявлення не посередників, а конкретних замовників послуг схем мінімізації, зменшення адміністративного тиску на бізнес.

  Відбір до плану-графіка ризикових платників здійснюється автоматично засобами ІТС «Податковий блок». Завдяки якій до контролю відбираються винятково найбільш ризикові суб’єкти господарювання.

  План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік оприлюднено на офіційному сайті Державної податкової служби України 24.12.2019.

  Так, до плану-графіка на 2020 рік по ГУ ДПС у Харківській області включено 467 суб’єктів господарювання, що на 19 відсотків менше ніж у 2019 році – 577 суб’єктів господарювання.

  Засобами інформаційних систем ДПС до плану-графіка на 2020 рік відібрано підприємства. Які мають ризики високого та середнього ступенів. Ризики високого ступеня визначалися за такими критеріями:

  • наявність інформації правоохоронних органів, структурних підрозділів органів ДПС про ухилення від оподаткування та/або щодо взаємовідносин із платниками податків;
  • наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами;
  • наявність інформації про не підтвердження реального здійснення операції з придбання та інші.
  Ризики середнього ступеня визначалися за наступними критеріями:
  • нарахування та виплата доходів за ознакою 157 (дохід, виплачений самозайнятій особі);
  • невідповідність даних звітності реєстратора розрахункових операцій та обсягів постачання, зазначених у деклараціях з податку на додану вартість, та інші.

  У зв’язку з введенням в дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок платників податків. ДПС здійснено коригування плану-графіка на 2020 рік. У частині перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіка мали розпочатися у періоді з 18 березня по місяць закінчення карантину. Та не були розпочаті на день набрання чинності Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

  Відкоригований план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік додатково буде оприлюднено на офіційному сайті Державної податкової служби України.

  Посилання

  ще новини……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ