Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Вахтовий метод роботи, якщо підприємство здійснило релокацію

  консультує Ед Рем

  Вахтовий метод роботи, якщо підприємство здійснило релокацію

  Вахтовий метод роботи: у період воєнного стану багато підприємств здійснюють релокацію виробничих потужностей. Внаслідок чого фактичне постійне місце роботи працівників територіально знаходиться далеко за межами населеного пункту в якому вони проживають, та в якому знаходиться підприємство. Виникають додаткові витрати на проживання, проїзд, харчування, обслуговування персоналу за місцем виробничих потужностей.Чи може стати у нагоді у такому випадку вахтовий метод роботи?

  Основні положення про вахтовий метод організації робіт, затверджені постановою Державного комітету Союзу РСР з праці і соціальних питань, Президії ВЦРПС та Міністерства охорони здоров’я Союзу РСР від 31.12.1987р. №. 794/33-82 (далі – Постанова №. 794). Іншого документу, на жаль, не існує. А положення Постанови №. 794 «виписані» суто під потреби часів Радянського Союзу.

  Вахтовий метод

  Це особлива форма організації робіт, що ґрунтується на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечене щоденне повернення працівників до місця постійного проживання.

  Тривалість вахти не повинна перевищувати 1 місяця. У виняткових випадках – із дозволу роботодавця та відповідної профспілки тривалість вахти може бути подовжена до 2 місяців.

  Організація роботи за спеціальним режимом праці відбувається, як правило, при підсумованому обліку робочого часу, а міжвахтовий відпочинок надається в місцях постійного проживання. При цьому, направлення працівника на вахту не є службовим відрядженням.

  При вахтовому методі використовують підсумований облік робочого часу (ст. 61 Кодексу законів про працю від 10.12.1971р. №. 322-VIII (далі – КЗпПУ)).

  Вахтовий змінний персонал у період перебування на об’єкті (ділянці) проживає у спеціально створюваних вахтових селищах, польових містечках, а також в інших спеціально обладнаних під житло приміщеннях. Місцем роботи в разі застосування вахтового методу вважають об’єкти (ділянки), на яких здійснюють безпосередню трудову діяльність. Часом вахти є періоди виконання робіт і міжзмінного відпочинку на об’єкті (ділянці).

  На базі Постанови №. 794 міністерства та відомства повинні розроблять галузеві положення про вахтовий метод. На основі яких підприємство, за погодженням із профспілковими комітетами, затверджує власне положення.

  Перелік підприємств, організацій та об’єктів

  Перелік підприємств, організацій та об’єктів, на яких можна застосовувати вахтовий метод організації робіт, був затверджений тією ж Постановою №. 794. Законна можливість застосування вахтового методу передбачена для:

  • підприємств торгівлі та громадського харчування,
  • зв’язку,
  • транспорту,
  • закладах охорони здоров’я, які обслуговують трудові колективи, що працюють за вахтовим методом.

  Існує також більш сучасна нормативна база:Накази Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про вахтовий метод проходження служби (виконання роботи) особами рядового і начальницького складу та працівниками органів та підрозділів цивільного захисту в зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення» від 27.07.2016р. №. 722, «Про затвердження Положення про вахтовий метод служби (роботи) поліцейських, державних службовців та працівників органів і підрозділів Національної поліції України в зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення» від 13.12.2017р. №. 1023, що свідчить про те, що в реальності можливе запровадження вахтового методу й іншими роботодавцями, які погодили це з відповідним профспілковим органом.

  Тому можна припустити, що контролюючі органи не зможуть дорікнути, у разі, якщо у зв’язку з особливостями діяльності у період воєнного стану, підприємство вирішить запровадити вахтовий метод, і узгодить це бажання з профспілкою, зафіксує нормами колективного договору та відповідного наказу, з дотриманням вимог законодавства, враховуючи той факт, що у період воєнного стану ст. 32 КЗпПУ не діє.

  ще консультації……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ