Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Відчуження автомобіля у зв’язку з мобілізацією, що з обліком ⍰⍰⍰

  консультує Ед Рем

  Відчуження автомобіля у зв’язку з мобілізацією, що з обліком ⍰⍰⍰

  Відчуження автомобіля: за законодавством України військове командування в умовах воєнного стану має право здійснювати примусове відчуження майна, зокрема транспортних засобів.

  В чому полягає різниця між примусовим відчуженням та вилученням майна?
  Якими мають бути дії бухгалтера, якщо юридична особа отримала «Акт на примусове відчуження або вилучення майна у зв’язку з мобілізацією» в період воєнного стану?
  Як діяти, якщо підприємство здійснює облік за МСФЗ?

  Пунктами 1-2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» від 12.05.2012р. №. 4765-VI(далі – ЗУ №. 4765-VI) визначено:

  1. примусове відчуження майна – позбавлення власника права власності на індивідуально визначене майно, що перебуває у приватній або комунальній власності та яке переходить у власність держави для використання в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану за умови попереднього або наступного повного відшкодування його вартості;
  2. вилучення майна – позбавлення державних підприємств, державних господарських об’єднань права господарського відання або оперативного управління індивідуально визначеним державним майном з метою його передачі для потреб держави в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

  Різниця полягає в тому, що примусове відчуження  майна може відбуватися за рахунок приватного та комунального майна з подальшою компенсацією його вартості (ст. 9 ЗУ № 4765-VI), а вилучення відбувається виключно за рахунок державного майна та без відшкодування вартості такого майна (ч. 3 ст. 3 ЗУ № 4765-VI).

  Відповідно до п.4.3 Концептуальної основиактив — теперішній економічний ресурс, що контролюється суб’єктом господарюваннявнаслідок минулих подій.

  Згідно з п. 33 МСФЗ 15 контроль над активом означає здатність керувати використанням активу та отримувати практично всю решту вигід від нього. Контроль включає в себе спроможність заборонити іншим суб’єктам господарювання керувати використанням активу та отримувати вигоди від нього.

  Примусове відчуження

  При примусовому відчуженні в бухобліку буде відображена операція з продажу такого майна. Тобто, за принципом нарахування будуть визнані і дохід-компенсація, і витрати-балансова вартість переданих активів.

  У випадку примусового відчуження відбувається перехід права власності від підприємства до держави. Тобто операція відповідає визначенню поняття «постачання товарів», наведеному у пп.14.1.191 ПКУ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПКУ)

  База оподаткування ПДВ у даному випадку визначатиметься за п.188.1 ПКУ: вона не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).

  Тобто, якщо договірна ціна (сума компенсації) менша за базу оподаткування, складаємо дві податкові накладні.

  ще консультації…..

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ