Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Відшкодування земельного податку

Відшкодування земельного податку

Чи потрібно нараховувати ПДВ при здійсненні відшкодування земельного податку орендодавцю орендарем? Чи можливе таке відшкодування, згідно вимог чинного законодавства? Розглянемо відповіді на дані питання нижче.

Згідно зі ст. 797 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. №435-IV (далі – ЦКУ) плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою. Відповідно до ст. 796 ЦКУ, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої часини), наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

Тобто, згідно ЦКУ орендна плата вже включає в себе плату за користування землею. Іншими словами, відшкодування орендодавцю окремо витрат на земельний податок чинним законодавством взагалі не передбачено. Саме тому, існує можливість розглядати ситуацію двояко:

  • стверджувати, що відшкодування земельного податку є об’єктом оподаткування ПДВ – що абсолютно коректно, якщо виконуються вимоги ЦКУ і таке відшкодування є частиною орендної плати і здійснюється у її складі;
  • стверджувати, що відшкодування земельного податку не є об’єктом оподаткування ПДВ, якщо вказана сума не включена до складу орендної плати за приміщення. Адже, земельний податок не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *