Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Виконання нормативу створення робочих місць для інваліда

  Виконання нормативу створення робочих місць для інваліда

  Штрафи за нестворені та не зайняті робочі місця інвалідами на сьогодні є досить суровими. Тому, кожне підприємство зацікавлене виконати вимоги законодавства. Спробуємо допомогти Вам у цьому.

  Згідно з п.1 ст19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991р. №875-ХІІ (далі – ЗУ №875-ХІІ) для підприємств, які використовують найману працю і на яких працює від 8 до 25 осіб, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, у кількості 1 робочого місця. Пунктом 5 ст. 19 ЗУ №875-ХІІ передбачено, що виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з п.1 ст.19, вважається працевлаштування підприємством, яке використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

  Таким чином, норматив робочих місць у зазначеній кількості вважається виконаним лише при працевлаштуванні підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

  Пункт 12 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464-VI, визначає основне місце роботи як місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

  Оскільки, чинне законодавство не містить обмежень, щодо виконання нормативу за часткової зайнятості працівника-інваліда, при працевлаштуванні інваліда на основному місці роботи на 0,5 ставки можна вважати норматив виконаним.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ