Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Внески учасників підприємства як додатковий капітал

Внески учасників підприємства як додатковий капітал

Досить часто при перевірках підприємств у перевіряючих виникає питання: чи є додатковий капітал доходом підприємства, який впливає на фінансовий результат до оподаткування? Давайте знайдемо відповідь на вказане питання.

Визначення поняття «додатковий капітал» в чинному законодавстві відсутнє, а тому додатковим капіталом прийнято вважати інший капітал, отриманий за рахунок додаткових внесків учасників товариства або одержаний у процесі господарської діяльності підприємства внаслідок дооцінки активів, безоплатного отримання необоротних активів.

Відповідно до ст.51 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991р. №1576-XII додаткові внески учасників не впливають на розмір їх частки у статутному капіталі, вказаної в установчих документах товариства, якщо інше не передбачено установчими документами.Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. №996-ХІV в редакції діючій з 01.01.2018р., доходи – це збільшення економічних вигід у вигляді збільшення активів або зменшення зобов’язань, яке приводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників).

Зважаючи на викладене вище, можемо зробити висновок, що суми грошових коштів, внесених засновником товариства у якості додаткового капіталу не включається до доходу підприємства.

Водночас додатковий капітал включається до складу іншого сукупного доходу підприємства, та відображається в розділі ІІ Звіту про фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. Вказані суми не впливають на фінансовий результат до оподаткування, на підставі якого визначається податок на прибуток підприємств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ