Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Використання води зі свердловини підприємством: як звітувати?

консультує Ед Рем

Використання води зі свердловини підприємством: як звітувати?

Використання води зі свердловини: припустимо, що на підприємстві є свердловина для забору води (питної та на санітарно-гігієнічні потреби). Було подано«Податкову декларацію з рентної плати» разом із Додатком 5 (розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води). Чи потрібно було заповнювати Додаток 5, або ж використовувати замість нього Додаток 1 (розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин)? Чи різні у цих податків коди класифікації і чи сплачуються вони на різні рахунки?

Відповідно до пп.14.1.135 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ (далі – ПКУ) оподаткування для цілей розділу IX цього Кодексу:

  • оподаткуваннярентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин;
  • оподаткування рентною платою за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
  • оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України;
  • оподаткування рентною платою за спеціальне використання води;
  • оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів;
  • оподаткування рентною платою за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
Увага! Оподаткуваннярентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин та оподаткування рентною платою за спеціальне використання води – різні види оподаткування.

Аналогічно, рентна плата  – загальнодержавний податок, який справляється:

  • за користування надрами для видобування корисних копалин;
  • за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
  • за користування радіочастотним ресурсом України;
  • за спеціальне використання води;
  • за спеціальне використання лісових ресурсів;
  • за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (пп.14.1.217, п.251.1 ПКУ).

Порядок нарахування та сплати рентної платиза користування надрами для видобування корисних копалин регулюється ст. 252 ПКУ, а перелік корисних копалин наведено у п.252.20 ПКУ. Згідно з п.3 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 30.05.2011р. № 615 на кожний вид користування надрами в межах конкретної ділянки надається окремий дозвіл.

Дозволи надаються на такі види користування надрами:
  • геологічне вивчення родовищ корисних копалин;
  • геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
  • видобування корисних копалин;
  • геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ);
  • будівництво та експлуатація підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод;
  • створення геологічних територій та об’єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам’ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо);
  • виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції.

Порядок нарахування та сплати рентної плати за спеціальне використання води регулюється ст. 255 ПКУ. Порядок видачі дозволів на спеціальне використання води передбачено Постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постановиКабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. №459» від 13.03.2002р. №321.

В ІПК від 06.05.2019р. № 1984/6/99-99-12-02-03-15/ІПК зазначено, що податкова звітність з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подається за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини (пп. 257.3.1 ПКУ), а з рентної плати за спеціальне використання води – за місцем податкової реєстрації (пп. 257.3.4 ПКУ, з урахуванням припису п. 63.3 ПКУ.

Сума податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води обчислюється платниками як за кожним об’єктом оподаткування, так і кодом водного об’єкта, визначеним згідно з додатком 16 декларації (р. 6 додатка 5). При декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води платниками зазначається інформація щодо наявного дозволу (р. 4 додатку 5), а також установленого у ньому величини річного ліміту забору води (р. 7 додатку 5).

Отже, якщо отримало дозвіл на спеціальне водокористування, а не на видобування корисних копалин, заповнювати потрібно Додаток 5, а не Додаток 1.

ще статті….

Замовити аудит підприємства

ПОДЗВОНИТИ НАМ