Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Винагорода за договором ЦПХ, що з ПДФО та ЄВ?

дфс

Винагорода за договором ЦПХ, що з ПДФО та ЄВ?

винагорода за договором ЦПХ

Винагорода за договором ЦПХ: ДФС  повідомляє, що суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов договору (контракту) ЦПХ включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Зауважуємо, що при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за договорами ЦПХ за виконання робіт (надання послуг). База оподаткування ПДФО визначається як нарахована сума такої винагороди (ставка ПДФО – 18%).

Відповідно доп. 1 частини першої ст. 4 Закону від 08.07.2010р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками ЄВ є роботодавці, які використовують найману працю фізичних осіб, зокрема, за договорами ЦПХ.

Базою нарахування ЄВ для роботодавців є сума винагороди фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ (п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Підсумовуючи вищезазначене, можна зробити висновок. Роботодавці за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ нараховують ЄВ на суму винагороди (доходу) за ставкою 22%.

Якщо дохід у вигляді винагороди за договором ЦПХ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати. ЄВ нараховується виходячи з розміру ЄВ 22% на фактично нараховану винагороду.

Винагорода за договором ЦПХ, якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до договору ЦПХ за основним місцем роботи, то до бази нарахування ЄВ за звітний місяць включається як заробітна плата, так і сума винагороди. Якщо ж база нарахування ЄВ буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

 

Посилання

ще новини….

Замовити аудит підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ