Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Увага! Набрав чинності Закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу: додаткові пільги для бізнесу

  консультує Ед Рем

  Увага! Набрав чинності Закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу: додаткові пільги для бізнесу

  Закон про додаткові пільги

  Закон про додаткові пільги для бізнесу: 1 квітня, Президент Володимир Зеленський підписав Закон від 30.03.2020р. № 540-IX (раніше законопроект № 3275) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

  2 квітня, він опублікований в «Голосі України» №62(7319) і набрав чинності (з дня опублікування).

  Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати.

  Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Закон також передбачає, що операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняється від сплати ПДВ.

  Закон, який підписав Глава держави, дасть змогу також вирішити питання із забезпеченням антисептиками – встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

  Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств. Для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи. Працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд. Виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично. Громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку та з’являтися у відповідні установи.

  Важливою є також передбачена законом заборона підвищувати відсоткові ставки за всіма кредитними договорами. А споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.

  Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн.

  • До уваги «єдинників»! Оскільки окремої дати набрання чинності щодо підвищення лімітів доходів для “єдинників” не встановлено Законом, то вони набирають чинності з 2 квітня 2020 року.

  Посилання

  ще консультації…..

  ПОДЗВОНИТИ НАМ