Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Заповнення «№з/п» у податкових та видаткових ордерах, як правильно це робити?

дфс

Заповнення «№з/п» у податкових та видаткових ордерах, як правильно це робити?

Заповнення «№з/п»

Заповнення «№з/п» у податкових та видаткових ордерах, як правильно це робити?

Касова дисципліна строго контролюється фіскальними органами.

Це зобов’язує з підвищеною відповідальністю ставитися до оформлення касових документів.

Тому сьогодні поговоримо про тонкощі, пов’язані зі складанням таких документів, з оглядкою на вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017р. №148.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» (далі – Положення №148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно- правової форми та форми власності (далі – підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі – установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі – фізичні особи – підприємці) (далі разом у тексті – суб’єкти господарювання), фізичними особами.

Відповідно до пунктів 25 та 26 Положення №148 встановлено типові форми прибуткового касового ордера N№КО-1 та видаткового касового ордера №КО-2.

Порядок та обов’язковість заповнення реквізитів прибуткових та видаткових касових ордерів встановлено п.32 розділу III Порядок оформлення касових операцій Положення №148.

На думку ДФС:

Заповнення «№з/п» у графі прибуткових та видаткових касових ордерів зазначається номер за порядком запису. В кожному окремому прибутковому та видатковому касовому ордері.

Відповідальність юридичних осіб всіх форм власності, фізичних осіб – громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб’єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, у разі порушення норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, передбачена Указом Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Водночас відповідальність за невірне зазначення номеру за порядком графи «№з/п» прибуткових та видаткових касових ордерів чинним законодавством не передбачено.

До того ж, для отримання роз’яснення з порушених питань пропонуємо звернутись до Національного банку України, як до розробника постанови Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Посилання

ще новини….

Замовити аудит підприємства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОДЗВОНИТИ НАМ