Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Чи зобов’язаний ФОП при перевищенні 1 млн застосовувати РРО?

консультує Ед Рем

Чи зобов’язаний ФОП при перевищенні 1 млн застосовувати РРО?

Застосовування РРО

Застосовування РРО: Реєстратор розрахункових операцій (РРО)- пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Для ФОП питання чи зобов’язаний він використовувати РРО завжди актуальне. Тому розглянемо, чи в усіх випадках при перевищенні 1 млн грн. ФОП зобов’язаний використовувати РРО.

В яких випадках використовується РРО?

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі – ЗУ №265/95-ВР) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

На підставі п. 1.4 глави 1 Постанови НБУ «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» від 21.01.2004р. № 22, безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

При цьому згідно з п.12 ст. 9 ЗУ №265/95-ВР РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Чи необхідно ФОПу використовувати РРО при безготівкових розрахунках?

У випадку, якщо фізична особа-підприємець не здійснює операцій з розрахунків у готівковій формі. То застосовування РРО не обов’язкове не залежно від того, чи перевищений ліміт 1 млн. грн, встановлений для ФОП на єдиному податку (п. 296.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI), від того, чи здійснює суб’єкт продаж технічно складних побутових товарів тощо.

You must be logged in to post a comment.

ПОДЗВОНИТИ НАМ