Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Заява-скарга до декларації з ПДВ, як подати ⍰⍰⍰

  новини від Ед Рем

  Заява-скарга до декларації з ПДВ, як подати ⍰⍰⍰

  Заява-скарга до декларації з ПДВ: ДПС нагадує, згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

  У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з п. 201.16 ст. 201 ПКУ) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

  Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів. Які настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період. У якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
  З урахуванням вимог, встановлених п.п. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією. Перевірка проводиться протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою.

  У разі відмови скласти податкову накладну/розрахунок коригування до ПН

  У разі відмови скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної. Покупець також має право заповнити заяву із скаргою на такого продавця до податкової декларації з ПДВ.

  Форма заяви про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д7) (додаток 7) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

  Виходячи з форми додатку 7 до декларації у відповідних його графах покупцю необхідно вказувати показники. Які підтверджуються первинними документами. Копії яких додаються до заяви, а також опис порушень продавця. Зокрема у разі відмови скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної зазначаються номер і дата первинного документа. Що засвідчує факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, або факт отримання/повернення таких товарів/послуг.

  При цьому подання додатку 7 до декларації не є підставою для формування податкового кредиту покупцем товарів/послуг.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ