Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Аванс на закордонне відрядження, як відобразити в бухгалтерському обліку?

  Аванс на закордонне відрядження, як відобразити в бухгалтерському обліку?

  Відображення  в бухгалтерському обліку закордонного відрядження майже не відрізняється від відрядження в межах країни. При цьому, першою операцією в обох випадках буде видача авансу на відрядження. Оскільки, за не виплату авансу законодавчо передбачена відповідальність, сьогодні визначаємо, якими проведеннями слід відображати видачу авансу в бухгалтерському обліку. Типові кореспонденції розглядаємо далі.

  Статтею 121 Кодексу Законів пропрацю від 10.12.1971р. передбачено право на отримання працівником грошового авансу. Про те, що роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника, який відряджається, авансом, зазначено в п. 5 розд. I, п. 11 розд. II, п. 5 розд. ІІІ Інструкції  «Про службові відрядження в межах України та за кордон» від 13.03.1998р. №59, яка обов’язкова для виконання лише для підприємств які фінансуються за рахунок державного бюджету.

  При перерахунку сум слід використовувати загальне правило визначене пп. 153.1.2 Податковим кодексом України від 02.12.2010р. № 2755-VI. Якщо працівника забезпечують авансом на відрядження, аванс в іноземній валюті перераховуються у гривні за валютним курсом на дату отримання авансу. У випадку, коли підприємство відшкодовує витрати працівнику після повернення з відрядження, або в разі коли працівнику відшкодовуються понаднормові витрати, сума компенсації за інвалютні витрати перераховується за курсом, що діяв на дату затвердження звіту.

  В обліку видачу авансу та наступні операції слід відобразити наступним чином:

  Зміст операції Дебет рахунку Кредит рахунку
  1 2 3
  Виданий працівнику аванс на відрядження 372 «Розрахунки з підзвітними особами» 312 «Поточні рахунки в національній валюті»
  Оприбутковано пальне, придбане підзвітною особою 203 «Паливо» 372 «Розрахунки з підзвітними особами»
  Відшкодовано працівнику надміру використані кошти (на підставі підтверджуючих документів) 372«Розрахунки з підзвітними особами» 311«Поточні рахунки в національній валюті»
  Списано пальне (на підставі подорожніх листів) 92 «Адміністративні витрати» 203 «Паливо»

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ