Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Чи має право підприємство звільнити та прийняти на роботу працівника, який перебуває у відпустці по вагітності та пологах?

    консультує Ед Рем

    Чи має право підприємство звільнити та прийняти на роботу працівника, який перебуває у відпустці по вагітності та пологах?

    Звільнення у відпустці

    Звільнення у відпустці: фонд соціального страхування (далі – ФСС) у листівід 15.05.2018 р. №2.4-15-1677 (далі – Лист) повідомляє, що звільнення під час відпустки по вагітності та пологах можливе, але лише за бажанням працівника відповідно до ст.38 Кодексу Законів про Працю (далі – КЗпП).

    В Листі зазначено. Що не дивлячись на те, що працівниця звільнилася в період перебування її у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Допомога їй нараховувалася в період перебування з роботодавцем в трудових відносинах. Роботодавець зобов’язаний нарахувати їй допомогу «наперед», за усі 126 (140, 180) календарних днів відпустки та подати заяву-розрахунок до відповідного територіального відділення ФСС.

    Сума допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, яка припадає на період після звільнення, перерахунку і поверненню не підлягає.

    Тобто утримувати і повертати допомогу не треба. Уся вона, у повному розмірі, за усі 126 (140, 180) календарних днів залишається жінці. Незважаючи на звільнення працівниці за власним бажанням, вона не зобов’язана повертати декретні за період після дати звільнення.

    Думка ФСС щодо зміни місця роботи під час відпустки по вагітності та пологах наступна: допомога нараховується за місцем роботи на момент настання тимчасової непрацездатності, відповідно, якщо уже було нараховано та виплачено (або лише нараховано) таку допомогу, вона поверненню не підлягає. І наступне місце роботи не має значення.

    Звільнення у відпустці: отже, звільнення можливе за бажанням працівника. Допомога від ФСС надається у повному обсязі. Якщо страховий випадок уже настав та було нараховано таку допомогу та подано відповідну заяву-розрахунок до ФСС.

    ще статті….

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ