Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Декоративний ставок: правильно обліковуємо

  Декоративний ставок: правильно обліковуємо

  Якщо біля виробничого цеху вирили яму та наповнили її водою, які це матиме наслідки для бухгалтерського обліку?

  Для початку ідентифікуємо результат здійснених робіт. Відповідно до ст.1 розд.1 Водного кодексу України від 06.06.1995р. № 213/95-ВР (далі – ВКУ):

  штучно створена водойма місткістю не більше 1 млн. кубічних метрів називається ставок.

  – водойма – безстічний або із сповільненим стоком поверхневий водний об’єкт.

  – водний об’єкт – природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, лиман, річка, струмок, озеро, водосховище, ставок, канал, а також водоносний горизонт).

  Тобто, підприємство має ставок. Тепер спробуємо класифікувати його з точки зору бухгалтерського обліку.

  Згідно з п.3 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» від 07.02.2013р. №73 активи – ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигод у майбутньому. Тобто, якщо підприємство очікує отримувати економічні вигоди від використання ставка, воно повинно визнати його активом.

  Проте, оскільки ставок декоративний, то економічних вигід в майбутньому, підприємство від нього не очікує. Відповідно, класифікувати ставок як актив, підприємство не може за визначенням. Якщо ставок не є активом, то залишається лише одне: визнати його витратами у звітному періоді.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ