Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    Виплачуєте дивіденди фізичним та юридичним особам одночасно? Як це відображається у прибутковій декларації?

    дфс

    Виплачуєте дивіденди фізичним та юридичним особам одночасно? Як це відображається у прибутковій декларації?

    Дивіденди

    Дивіденди: Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів). Здійснюється у Додатку АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

    Враховуючи алгоритм обрахунку показників Додатка АВ при заповненні:

         рядка 4

    «Сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) звітний(і) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень)» враховується загальна сума дивідендів (рядок 1 Додатка АВ), виплачена у звітному (податковому) періоді як юридичним так і фізичним особам, незалежно від того справляється з таких дивідендів авансовий внесок з податку на прибуток чи ні;

         рядка 5

    «Сума дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді» враховується сума дивідендів, виплачена на користь юридичних осіб, з якої справляється авансовий внесок з податку на прибуток без урахування суми дивідендів, виплачених на користь фізичних осіб. При цьому значення рядка 5 повинно бути не більше значення рядка 4 Додатка АВ.
    Повна:
    Підпунктом 57.1 прим.1.1 п.57.1 прим.1 ст.57 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями встановлено, що у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст.137 ПКУ.

    Згідно з п.п.57.1 прим.1.2 п.57.1 прим.1 ст.57 ПКУ, крім випадків, передбачених п.п.57.1 прим.1.3 п.57.1 прим.1 ст.57 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

         Авансовий внесок

    Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті. Над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди. Грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п.136.1 ст.136 ПКУ. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
    До того ж, у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік. То для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

    Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток. Під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

    Згідно з абзацом четвертим п.п.57.1 прим.1.3 п.57.1 прим.1 ст.57 ПКУ авансовий внесок, передбачений п.п.57.1 прим.1.2 п.57.1 прим.1 ст.57 ПКУ, не справляється у разі виплати дивідендів фізичним особам.

    Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів). Здійснюється у Додатку АВ до рядка 20 АВ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. №897 зі змінами та доповненнями (далі – Додаток АВ).
    Відповідно,  враховуючи зазначене, та з урахуванням алгоритму обрахунку показників Додатка АВ при заповненні:

         рядка 4

    «Сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) звітний(і) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень)» враховується загальна сума дивідендів (рядок 1 Додатка АВ), виплачена у звітному (податковому) періоді як юридичним так і фізичним особам, незалежно від того справляється з таких дивідендів авансовий внесок з податку на прибуток чи ні;

         рядка 5

    «Сума дивідендів, з якої має бути сплачено авансовий внесок у звітному (податковому) періоді» враховується сума дивідендів, виплачена на користь юридичних осіб, з якої справляється авансовий внесок з податку на прибуток без урахування суми дивідендів, виплачених на користь фізичних осіб. При цьому значення рядка 5 повинно бути не більше значення рядка 4 Додатка АВ.

    Посилання

    ще новини…

    Замовити аудит підприємства

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ