Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Електронний документ, його обов’язкові реквізити та коли він визнається оригіналом?

  консультує Ед Рем

  Електронний документ, його обов’язкові реквізити та коли він визнається оригіналом?

  Електронний документЕлектронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містит. Електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

  То в якому випадку електронний документ визнається оригіналом та чи він повинен скріплюватися електронним підписом?

  Склад та порядок розміщення обов’язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.

  Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. 2 ст.6 ЗУ №851-IV).

  Законом України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017р. №2155-VIII (ступив в дію з 07.11.2018р.) регулюються відносини, пов’язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів (ч.3 ст. 6 ЗУ №851-IV).

  Водночас ст.7 ЗУ №851-IV встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами. Утому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до ЗУ №2155.

  У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації. Кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.

  Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері. Кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.

  Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.

  Одним із обов’язкових реквізитів електронного документа є електронна позначка часу. Електронна позначка часу – електронні дані, які пов’язують інші електронні дані з конкретним моментом часу для засвідчення наявності цих електронних даних на цей момент часу (п.10 ч.1 ст.1 ЗУ №2155).

  Перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом перевірки електронного цифрового підпису (ст.12 ЗУ №851).

  Таким чином, оригіналом електронного документа, отриманого суб’єктом господарювання в електронному вигляді, вважається електронний примірник такого документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з кваліфікованим електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису та з електронною позначкою часу. Роздрукований електронний примірник такого документа в паперовому вигляді не вважається оригіналом.

  Іншими словами: електронний документ визнається оригіналом лише в електронному вигляді, а отже він повинен бути скріплений електронним підписом Підприємства.

  Роздруковані документи з наявним відбитком електронного підпису з однієї сторони та оригінальним підписом – зі сторони Підприємства не можна визнати первинним документом.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ