Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    ДФС про іноземців: коли та за яких умов вони стають резидентами України?

    дфс

    ДФС про іноземців: коли та за яких умов вони стають резидентами України?

    як стати резидентом

    Як стати резидентом України: ДФС зазначають, що визначення резидентського статусу фізичної особи є визначальним. Для з’ясування порядку оподаткування доходів такої особи згідно з нормами ПКУ.

    Відповідно до пп.«в»14.1.122 п.14.1 ст.14 ПКУ, нерезиденти – це фізичні особи, які не є резидентами України.

    Поняття «резидент» та умови набуття платником податку статусу резидента України встановлено пп.14.1.213 п.14.1 ст.14 ПКУ. Зокрема, фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

    Статтею 29 ЦКУ визначено, що місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

    До того ж, ст.3 ЗУ від 11 грудня 2003 року №1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» визначено. Що місце проживання – це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає.

    У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом. Якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом. Якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити. Або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом. Якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

    Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

    Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

    Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

    При цьому за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (пп.170.10.4 п.170.10 ст.170 ПКУ).

    Отож, з метою оподаткування для визначення статусу резидента України платнику податку – фізичній особі слід керуватися положеннями пп.14.1.213 п.14.1 ст.14 ПКУ.

    Звертаємо вашу увагу на те, що ПКУ не містить норм щодо необхідності одержання нерезидентами будь-яких документів від контролюючих органів, що підтверджують статус резидента України.

    Посилання

    ще новини…

    Замовити аудит підприємства

    You must be logged in to post a comment.

    ПОДЗВОНИТИ НАМ