Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

    ФОП єдинник 2 групи надає послуги не платникам ЄП, чи має право?

    ФОП єдинник 2 групи надає послуги не платникам ЄП, чи має право?

    ФОП єдинник другої групи не має права надавати послуги, у тому числі побутові, суб’єктам господарювання, які не є платниками єдиного податку, та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

    Згідно з п.п.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

    • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
    • обсяг доходу не перевищує 5 000 000,00 гривень.

    Дія п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

    При цьому поняття «населення» у розумінні п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ не є специфічним, а використовується у загальному значенні.

         Населення – це сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять:

    • громадяни даної держави
    • іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час
    • особи без громадянства
    • особи з подвійним і більше громадянством

    Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи не має права надавати послуги, у тому числі побутові, суб’єктам господарювання, які не є платниками єдиного податку, та фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

    Посилання

    ще новини…

    Замовити аудит підприємства

    ПОДЗВОНИТИ НАМ