Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Касові операції банків та інкасаторських компаній будуть осучаснені

  Касові операції банків та інкасаторських компаній будуть осучаснені

  Касові операції: НБУ осучаснив низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

  Зокрема, йдеться по такі зміни:

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника. Банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку “Дія”. У порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу.
  • Спрощується процедура приймання банками: На дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти. Сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).
  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

  Касові операції: такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

  Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 23 листопада 2020 року № 148 “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні”, що набирає чинності з 01 грудня 2020  року.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ