Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Коригування ПЗ при постачанні товарів, звільненних від оподаткування

  Коригування ПЗ при постачанні товарів, звільненних від оподаткування

  Коригування ПЗ

  Коригування ПЗ: платники податку які здійснювали постачання товарів, що включені до переліку відповідно до постанови КМУ від 20.03.2020 р. № 224  (далі – Перелік № 224) з нарахуванням ПДВ. Слід забезпечити проведення коригування податкових зобов’язань з ПДВ. Операції в яких була здійснена (відбулася «перша подія») з дати запровадження пільги з оподаткування (з 17 березня 2020 року) до дати набрання чинності Законом №. 540-ІХ (до 2 квітня 2020 року).

  Платники податку мають провести перерахунки. Згідно з якими сума ПДВ, що була сплачена (нарахована) у складі вартості придбаних товарів та відображена в податкових накладних складених щодо операцій із такими товарами які відбулися в період з 17.03.2020р. до 01.04.2020 р. (включно), має бути або повернута покупцям або зарахована в рахунок оплати вартості наступних поставок.

  При проведенні такого коригування ПЗ:
  • платник податку – постачальник повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена з нарахуванням ПДВ в якому вказати зі знаком «мінус» показники щодо поставлених товарів із Переліку №224. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) отримувачем (покупцем товарів);
  • платник податку – постачальник повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на операцію з постачання товарів з Переліку №224. Яка звільняється від оподаткування без нарахування ПДВ.

  У випадку якщо постачання товарів що включені до Переліку №224, здійснювалось з нарахуванням ПДВ кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ). У зв’язку з чим повернення сплаченого податку покупцям неможливе. Коригування нарахованих сум податкових зобов’язань безпосереднім продавцем не здійснюється. Відповідна сума ПДВ одержаного від кінцевих споживачів – неплатників податку у складі ціни товарів. Враховується таким продавцем при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ за відповідний звітний період у загальному порядку.

  Окремо зазначимо що з урахуванням положень Закону України від 17.03.2020р. №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID19)», протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року не застосовуються санкції за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН.

   

  Посилання

  ще новини……

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ