Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Витрати на навчання працівника за кордоном: ПДФО та ВЗ? Податок на репатріацію?

  Витрати на навчання працівника за кордоном: ПДФО та ВЗ? Податок на репатріацію?

  навчання працівника за кордоном

  Навчання працівника за кордоном: щодня у світі впроваджуються новації, а отже підвищення кваліфікації та навчання працівників підприємств та організацій — це інвестиції у майбутнє, поглиблення, розширення й доповнення здобутої раніше кваліфікації та знань, невід’ємна частина успішного функціонування будь-якої установи. Для деяких видів робіт працівників проходження курсів підвищення кваліфікації чи навчання можливе лише за кордоном.

  Що ж робити з витратами на такі заходи, якщо підприємство оплачує вартість повного навчання працівника нерезидентові? Чи будуть ці витрати додатковим благом працівника? Чи буде ця сума оподатковуватися податком на репатріацію?

  Розглянемо, що таке додаткове благо згідно законодавства.

  Відповідно до вимог пп.14.1.47 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (далі – ПКУ) додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

  Зазвичай, за результатами навчання особам видається сертифікат чи інший документ про проходження курсу. Відповідно результатом наданих послуг від нерезидента буде іменний сертифікат для працівника. А це означає, що в будь-який момент працівник може звільнитись, забрати свій власний сертифікат та отримати в іншому місці більш оплачувану роботу за рахунок наявності оплачених підприємством послуг з навчання.

  Як наслідок, вартість послуг навчання визнається додатковим благом працівника та є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором. Аналогічна думка викладена в Індивідуальній податковій консультації ДФСУ від 06.04.2018р. №1473/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

  Навчання працівника за кордоном: стосовно податку на репатріацію розглянемо наступне:

  Згідно з абз.ж пп.141.4.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на репатріацію є винагорода за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України.

  А оскільки послуги з навчання надаються на території іншої країни, тому підстав для нарахування податку на репатріацію у даному випадку не виникає.

  ще новини….

  Замовити аудіторські послуги

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ