Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Оформлення працівника, якій вступив до лав територіальної оборони

  консультує Ед Рем

  Оформлення працівника, якій вступив до лав територіальної оборони

  Оформлення працівника: чи зберігається робоче місце та середній заробіток за працівником, який пішов до тероборони?Дії кадровика, якщо офіційно виклику з військкомату не було? Які гарантії для громадян України, які добровільно вступили до лав територіальної оборонита не мають змоги виходити на роботу.

  06.03.2022р. Мінпраці надала відповіді щодо працівників, які знаходяться наразі у тероброні:

  Відповідно до ст. 9 Закону України «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021р. №1702-ІХ комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України здійснюється в особливий період військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом.

  До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховуються громадяни України, які відповідають вимогам, встановленим Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положенням про добровольчі формування територіальних громад» від 29.12.2021р. №1449, пройшли медичний, професійний та психологічний відбір і підписали контракт добровольця територіальної оборони.

  На громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України.

  Статтею 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971р. №. 322-VІІІ передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток:

  • на підприємстві
  • в установі
  • організації
  • фермерському господарстві
  • сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності
  • у фізичних осіб – підприємців

  У яких вони працювали на час призову

  Таким чином, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Підставою є підписаний контракт.

  Оформлення на рівні підприємства відбувається наказом про увільнення працівника від роботи зі збереженням робочого місця роботи, посади та середнього заробітку у зв’язку із призовом на військову службу/вступом до підрозділу тероборони (на підставі повістки, копії наказу про зарахування до особового складу, контракт добровольця територіальної оборони тощо).

  Таким чином, щодо працівників, мобілізованих до лав ЗСУ та долучених до територіальної оборони, на роботодавця законом покладений обов’язок збереження за ними робочого місця та виплати їм середньої заробітної плати, незважаючи на те, що такі працівники не виконують (повністю або частково) своїх трудових обов’язків, а робота самого підприємства може бути зупинена через військові дії.

  ще консультації…….

  Замовити аудит підприємства

  ПОДЗВОНИТИ НАМ