Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  ТЦУ: господарські операції між нерезидентом та його представництвом на території України

  дфс

  ТЦУ: господарські операції між нерезидентом та його представництвом на території України

  господарські операції з нерезидентом

  Господарські операції з нерезидентом: відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами. Який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку). Визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

  Також у пп.«ґ» пп.39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ зазначається, що контрольованими операціями є господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом. Які можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

  Відповідно, враховуючи зміст абзацу четвертого пп.39.2.1.7 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ, господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими. Якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий звітний рік.

  Водночас, пп.39.2.1.4 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ визначено, що господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій. Договорів або домовленостей підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток платника податків. В т.ч. операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

  До того ж, пп.39.2.1.9 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ передбачає, що обсяг господарських операцій платника податків для цілей абзаців третього та четвертого пп.39.2.1.7 пп.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки».

  Отож, можемо зробити висновок: господарські операції з нерезидентом та його постійним представництвом в Україні. Які відповідають усім вищезазначеним вимогам. Та обсяг яких, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень. За відповідний податковий звітний рік визнаються контрольованими.

  Зазначені операції мають бути відображені у звіті про контрольовані операції за відповідний звітний рік.

  Посилання

  ще новини…

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ