Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Виплата дивідендів 2019: терміни та обмеження.

  консультує Ед Рем

  Виплата дивідендів 2019: терміни та обмеження.

  Виплата дивідендів 2019

  Виплата дивідендів 2019: Під час заснування підприємства чи входження до нього як учасника (акціонера) юридична або фізична особа майже завжди розраховує на отримання прибутку. І тоді мова заходить про виплату дивідендів.

  Припустимо, що у 2017 році створено підприємство, яке є платником податку на прибуток на загальних підставах у розмірі 5% при виплаті дивідендів. Засновників було троє, а в жовтні 2018 року підприємство змінило назву і їх стало 4:

  • резидент фізична особа (ПДФО – 5%, військовий збір – 1,5%);
  • нерезидент фізична особа (Білорусія) (ПДФО – 5%, військовий збір- 1,5%);
  • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО – 5%, військовий збір – 1,5%);
  • нерезидент фізична особа (Польща) (ПДФО – 15%).
  Виплата дивідендів 2019, за 2018 рік Товариство отримало прибуток та постало питання термінів і обмежень.

  Відповідно до п.4 ст.26 ЗУ №2275 виплата дивідендів здійснюється у строк, що не перевищує 6 місяців з дня прийняття рішення про їх виплату. Якщо інший строк не встановлений статутом товариства або рішенням загальних зборів учасників.

  При цьому, слід врахувати певні особливості при виплаті дивідендів фізичними особам:
  • Якщо дивіденди були нараховані, але не виплачені. ПДФО та військовий збір потрібно перерахувати до бюджету протягом 30 днів. Після закінчення місяця, в якому було здійснене нарахування дивідендів (пп.168.1.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755- VI (далі – ПКУ).
  • Якщо дивіденди перераховуються на картковий рахунок – податки та збори сплачуються у день перерахування (пп.168.1.2 ПКУ).
  • Якщо дивіденди виплачуються готівкою з каси або у натуральній формі. ПДФО та військовий збір сплачуються до бюджету упродовж 3 банківських днів після дня такої виплати (пп.168.1.4 ПКУ).

  Крім того, згідно з п.6 Постанови НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29.12.2017р. №148. Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

  Також при виплаті дивідендів нерезиденту на сьогодні потрібно врахувати, що з 07.02.2019р., відповідно до п.93 Положення НБУ «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» від 02.01.2019р. №5 дозволено купувати / перераховувати інвалюту/гривні з метою повернення за кордон дивідендів іноземному інвесторові, але лише при дотриманні таких умов:

  1) дивіденди виплачують за корпоративними правами/акціями за період до 2018 року (включно);

  2) купівлю/перерахування інвалюти/гривні з метою повернення за кордон дивідендів здійснює емітент корпоративних прав/акцій. За якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок іноземного інвестора в цінних паперах, або безпосередньо іноземний інвестор;

  3) протягом календарного місяця така особа здійснює купівлю/перерахування інвалюти/гривні з метою повернення за кордон дивідендів у межах загальної суми, яка не може перевищувати 7 000 000 євро (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті/гривні за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення відповідної операції);

  4) купівлю/перерахування інвалюти/гривні здійснюють через один уповноважений банк.

   

  ще статті……….

  Замовити фінансовий аудит

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ