Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Зупинення реєстрації ПН в ЄДР: хто подає пояснення?

  дфс

  Зупинення реєстрації ПН в ЄДР: хто подає пояснення?

  зупинення реєстрації ПН

  Зупинення реєстрації ПН: ДФС нагадує, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної. Та розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику ПДВ квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

  Відповідні норми визначені п.12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладни. Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» із змінами.

  Пунктом 13 Порядку №117 встановлюється, що у квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК зазначаються, зокрема:

  • порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у ПН/РК, реєстрація яких зупинена;
  • пропозиція щодо надання платником ПДВ пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

  У п.192.1 ст.192 ПКУ зазначено, що РК, складений постачальником (продавцем) товарів/послуг до ПН. Яка складена на отримувача – платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник (продавець) надсилає складений РК отримувачу.

  Отож, у разі зупинення реєстрації в ЄРПН РК на зменшення податкових зобов’язань. Пояснення та копії документів, необхідні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію РК в ЄРПН. Подаються платником ПДВ – продавцем, що зазначений у РК та ПН, яка коригується.

  Посилання

  ще новини….

  Замовити аудит підприємства

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ