Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

Оплата праці за «перенесені» робочі дні або в якому місяці платити?

Оплата праці за «перенесені» робочі дні або в якому місяці платити?

Саме 11 вихідних днів будуть мати українці в квітні 2018 року. «Першотравневий» віккенд який подарувала нам держава  охопить 30 квітня, робочий день з якого буде перенесений. З одного боку нас чекають подовжені вихідні з іншого нові і нові питання у  підприємств під час нарахування заробітної плати. А як же оплачувати перенесені дні, в місяці на який вони припали чи на який вони були перенесені ?-новий  найпопулярніший запит бухгалтерів. Намагаємось разом розібратися в статті.

Відповідно до частини четвертої ст.67 Кодексу Законів про працю  від 20.01.2018 р. з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку й на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11 січня 2018 Р. № 1-р передбачено для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенесення робочого дня з понеділка 30.04.2018 р. на  суботу 05.05.2018.р.

Слід зазначити ,що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Якщо ж такий наказ буде прийнято, то у табелі обліку використання робочого часу день 30 квітня має зазначатись як вихідний (для працівників, які перебували у відпустці, — як відпустка), а 5 травня  – як робочий.

В свою чергу  розрахунок заробітної плати працівникові проводиться згідно табеля обліку робочого часу ,а отже  до розрахунку заробітної плати за квітень  ввійдуть лише робочі дні.(тобто без урахування 30 травня).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *