Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Сумісники теж люди, або як виплатити відпускні та компенсацію за невикористану відпустку працівника сумісника?

  Сумісники теж люди, або як виплатити відпускні та компенсацію за невикористану відпустку працівника сумісника?

  Для виконання завдань які  не потребують  найму працівника на  повний робочий день, та для економії фінансових ресурсів, підприємства все частіше залучають до робочого процесу працівників за сумісництвом. Оскільки чинне законодавство не обмежує громадян ані у виборі місця працевлаштування, ані в кількості місць роботи, радо погоджуються на роботу за сумісництвом і самі працівники. В свою чергу  розрахунки з  таким працівникам завжди викликали багато питань. Спробуємо розібратися в одному з видів розрахунків. Тож чи існують особливості нарахування відпускних сумісникам – говоримо далі.

  Відповідно до ст 24 ЗУ «Про відпустки» у разі звільнення працівнику виплачується грошова компенсація за дні невикористаної щорічної відпустки та дні невикористаної додаткової відпустки «на дітей» .

  Оскільки Закон не містить обмежень щодо  виплати грошової компенсації сумісникам, можна зробити висновок, що ця норма поширюється також і на працівників, які працевлаштовані за сумісництвом.

  Законодавством  не встановлено жодних особливостей розрахунку відпускних сумісникам.А отже алгоритм розрахунку оплати часу перебування у відпустці сумісника не відрізняється від розрахунку для штатних працівників.

  Розрахунок проводиться виходячи з фактично нарахованої заробітної плати за розрахунковий період відповідно до вимог «Порядку обчислення середньої заробітної плати» №100 від 08.02.1995 р.

  Таким чином відповідно до чинного законодавства при розрахунку відпускних та компенсації за невикористану відпустку слід проводити стандартні розрахунки.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ