Замовити

Залиште заявку, наш менеджер зв’яжеться з Вами

  Особливості сплати відсотків і штрафних санкцій по кредиту для військових: що гарантує держава?

  Особливості сплати відсотків і штрафних санкцій по кредиту для військових: що гарантує держава?

  Тема законодавчо закріплених кредитних пільг для військовослужбовців напрочуд актуальна сьогодні. Введення особливого стану в країні породжує все нові й нові питання які будуть цікаві не лише позичальникам, а й фінансовим установам. Як бути з фінансовими зобов’язаннями  військових? Як проходить виплата відсотків та штрафних санкцій по раніше взятим зобов’язанням? На списання яких борів мають право  військові та мобілізовані?-про це говоримо далі.?

  Відповідно до ст. 14 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII всі військовослужбовці мають право на не нарахування процентів за користування  кредитами, штрафних санкцій та пені за невиконання зобов’язань перед банками та іншими установами всіх форм власності з початку і до закінчення особливого періоду,

  В свою чергу, відповідно до Закону України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014  №303/2014  датою початку особливого періоду визначено:18.03.2014 р.

  Але, для реалізації вище вказаних пільг, необхідно надати до установи, де був взятий кредит, заяву довільної форми та документ, який підтверджує статус військовослужбовця. Використовуючи для підтвердження такого статусу один з документів вказаних в Наказі Міністерства оборони України від 10.04.2009 № 170.

  Також, слід звернути увагу на роз’яснення Снятинського районного управління юстиції щодо захисту фінансових інтересів військовослужбовців, де вказано, що всі військовослужбовці мають право на відміну штрафних санкцій, які були нараховані та/ або сплачені за кредитами в Україні, починаючи з 18.03.2014р. і до дати, що буде визначена в майбутньому та на припинення нарахування штрафних санкцій та відсотків за кредитами на цей період.

  В той самий час, законодавство вимагає після звернення позичальника, відмінити навіть сплачені проценти та штрафні санкції з 18.03.2014 р., а отже  установа має провести перерахунок та відшкодувати клієнту надмірно сплачені відсотки по всім договорам заключеним з дати початку особливого період, а також списати пеню та відсотки по всім діючим договорам.

  You must be logged in to post a comment.

  ПОДЗВОНИТИ НАМ